Policia belge e fokusuar te mafia shqiptare, thotë gazetari

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Albi Xhunga tha se operacionet e policisë belge kohët e fundit janë fokusuar veçanërisht te trafiku i drogës dhe grupet kriminale shqiptare.

Sipas tij kjo ka ardhur pasi policia ka gjurmuar telefonat “Sky” të cilët përdoren kryesisht nga persona të lidhur me krimin, duke qenë se janë të papërgjueshëm.

Në emisionin “Sot” në Euronews Albania, gazetari shqiptar që punon në Belgjikë deklaroi se çështjet e trafikut të drogës janë delikate në Belgjikë.

- Advertisement -

Deri tani kemi të bëjmë me 2400 persona që dyshohet se janë përfshirë në veprimtari të rëndësishme kriminale, jo domosdoshmërisht shqiptarë. Sidoqoftë autoritetet belge deklaruan për mediat se ky ka qenë një aksion i cili ka goditur mafien shqiptare.

Gazetari pohoi se janë deshifruar mbi 1 miliardë mesazhe dhe akoma ka mijëra të tjera. Çështja ka nisur verën e vitit të kaluar dhe pritet të vijojë.

Xhunga tregoi se aksioni më i madh policor është zhvilluar në tetor ku janë kontrolluar 114 ambiente dhe janë arrestuar 64 persona.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

TË FUNDIT

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit. “Sot Partia Demokratike...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×