Policia blindon aeroportin e Rinasit, hiqen makinat e parkuara nga terminali

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të martën në Tiranë pritet të zhvillohet samiti BE-Ballkani Perëndimor.

Në kryeqytet pritet të mbërrijnë 27 liderët perëndimorë të Bashkimit Europian dhe  5 liderë të Ballkanit Perëndimor.

E pranishëm në këtë samit pritet të jetë Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen dhe presidenti i Këshillit Europian Charles Michel.

- Advertisement -

Gazetari Eni Ferhati raportoi nga aeroporti “Nënë Tereza” se do të ketë rrugë alternative për qytetaret që do duan t’i drejtohen aeroportit të Rinasit.

Qytetarët e Tiranës do mund të lëvizin nga rruga e Paskuqanit, më pas drejt Kamzës për të mbërritur drejt aeroportit të Rinasit.

Ndërkohë qytetarët nga Durrësi dhe zona jugore e vendit do të përdorin rrugën e vjetër nga Fushë-Preza për të mbërritur në aeroportin e Rinasit.

Ditën e sotme e gjitha autostrada Tiranë-Rinas, është e blinduar nga forcat e sigurisë, pasi një pjesë e delegacioneve të huaja pritet të mbërrijnë sot në vend.

Ndërkohë është bërë pastrimi i termalit nga makinat e parkuara.

Të gjitha qytetarët që banojnë brenda perimetrit të sigurisë duhet të largojnë automjetet e tyre.

Në terren janë të angazhuara rreth 2 mijë forca policie.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Vila në emrin e shoqes së së ish-gruas”, gazetarja: Ka dyshime se janë të Ahmetaj

Gazetarja Glidona Daci tha se vilat e sekuestruara njëra në emrin e shoqes së ish gruas dhe tjetra në emrin e bashkëjetueses, mund të...

‘Qindra shqiptarë të zhdukur në Britani’, Kuçana: Rama në Londër duhej të adresonte…

Gazetari në Londër Petrit Kuçana komentoi vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Londër ku takoi homologun e tij britanik Rishi Sunak. Në një...

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

TË FUNDIT

“Vila në emrin e shoqes së së ish-gruas”, gazetarja: Ka dyshime se janë të Ahmetaj

Gazetarja Glidona Daci tha se vilat e sekuestruara njëra në emrin e shoqes së ish gruas dhe tjetra në emrin e bashkëjetueses, mund të...

‘Qindra shqiptarë të zhdukur në Britani’, Kuçana: Rama në Londër duhej të adresonte…

Gazetari në Londër Petrit Kuçana komentoi vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Londër ku takoi homologun e tij britanik Rishi Sunak. Në një...

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×