Polonia ndalon një burrë që ka “spiunuar” për Rusinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Polonia ka ndaluar një shtetas të huaj me akuzën se ka spiunuar për Rusinë, bënë me dije këtë të hënë prokurorët.

Ky shtet anëtar i NATO-s është duke u shënjestruar secilën herë e më shumë nga shërbimet ruse të inteligjencës, shkruan Radio Evropa e Lirë.

Lufta në Ukrainë i ka përkeqësuar edhe më shumë marrëdhëniet mes Polonisë dhe Rusisë, pasi Varshava ka thënë se është subjekt i vazhdueshëm i spiunazhit rus dhe dezinformimit.

- Advertisement -

Prokurorët në veri të qytetit polak Gdansk, kanë thënë përmes një deklarate se i dyshuari është ndaluar më 21 mars.

“Gjetjet për rastin tregojnë se i dyshuari ka vepruar në të mirë të inteligjencës ruse duke mbledhur informacione, në infrastrukturë kritike në rajonet Pomeranian dhe Kuyavian”, kanë thënë ata.

Informacioni i mbledhur u është dorëzuar shërbimeve ruse të inteligjencës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjendet e vdekur 56-vjeçarja, informacionet paraprake

Një grua e moshës 56-vjeçe është gjetur pa shenja jete, në banesën e saj në fshatin Udënisht të Pogradecit. Sipas informacioneve paraprake të policisë...

“Kriminelët të përballen me drejtësinë”, kërkesa e Osmanit për SHBA dhe BE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, u ka thënë të dërguarve të SHBA-së dhe BE-së, Gabriel Escobarit dhe Mirosllav Lajçakut, se vetëm ndëshkimi i grupeve...

“Berisha të do vetëm si ushtar”, Kapllanaj: Pse nuk iu binda

Kreu i PD-së në Mallakastër Agron Kapllanaj, a fajësuar Sali Berishën për humbjen e thellë të partisë në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një...

TË FUNDIT

Gjendet e vdekur 56-vjeçarja, informacionet paraprake

Një grua e moshës 56-vjeçe është gjetur pa shenja jete, në banesën e saj në fshatin Udënisht të Pogradecit. Sipas informacioneve paraprake të policisë...

“Kriminelët të përballen me drejtësinë”, kërkesa e Osmanit për SHBA dhe BE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, u ka thënë të dërguarve të SHBA-së dhe BE-së, Gabriel Escobarit dhe Mirosllav Lajçakut, se vetëm ndëshkimi i grupeve...

“Berisha të do vetëm si ushtar”, Kapllanaj: Pse nuk iu binda

Kreu i PD-së në Mallakastër Agron Kapllanaj, a fajësuar Sali Berishën për humbjen e thellë të partisë në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një...

Caktoi fituesin në zgjedhje, KAS merr vendimin për kutinë e burgut të Rrogozhinës

Komisioni i Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka rrëzuar kërkesën e koalicionit "Bashkë Fitojmë" për të mos përfshirë në tabelën përmbledhëse të rezultateve kutinë...

Abdixhiku: Situata shqetësuese dhe e paqartë në Kosovë, thirrja për Kurtin e Osmanin

Ditën e sotme të dërguarit e SHBA dhe BE, Gabriel Escobar dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar takim me krerët e opozitës në Kosovë. Kreu i LDK-së...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×