Kuqezinjtë në Poloni, Shqipëria dhe Sylvinho luajnë ndeshjen e parë për Euro 2024

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kombëtarja shqiptare mbërrin sot në Poloni, një ditë përpara ndeshjes që do të luajë me ekipin e këtij vendi.

Me interes po pritet formacioni i parë i trajnerit Sylvinhos, por edhe reagimi i grupit të Robert Levandovskit.

Kuqezinjtë ndodhen që të dielën në Poloni për t’u përgatitur për ndeshjen e parë të kualifikueseve për kampionatin europian. Trajneri Sylvinho do të ketë në dispozicion grupin e plotë pasi portieri Thomas Strakosha dhe sulmuesi Myrto Uzuni janë stërvitur rregullisht me grupin, duke lënë pas shqetësimet nga lodhja muskulore.

- Advertisement -

Në Varshavë, Shqipëria do të gjejë një Poloni të vendosur për të marrë fitoren e parë në këto eliminatore, pas humbjes që pësuan ndaj Çekisë në transfertë.

Vetë kapiteni i polakëve, Robert Levandovski ka kërkuar që fokusi të zhvendoset në ndeshjen kundër kuqezinjve, si e vetmja mënyrë që ekipi të hyjë në rrugën e duhur duke marrë një fitore.

Ndërkohë tek kombëtarja shqiptare me interes pritet formacioni me të cilin do të zbresë në fushë Sylvinho.

Ndryshe nga ekipet e tjera në grupin E, të hënën për Shqipërinë do të jetë ndeshja e parë për Euro 2024. Grupi udhëhiqet nga Çekia me tre pikë, e ndjekur nga Ishujt Faroe dhe Moldavia me nga 1 pikë. Në vend të fundit janë polakët, të cilët humbën 3-1 ndeshjen me çekët.

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

TË FUNDIT

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

Arrestimi i Sekretares së MSH, Braçe: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

Deputeti socialist, Erion Braçe ka folur sa i takon debatit për arrestimin e sekretares së përgjithshme te Shëndetësia. Në fjalën e tij në Kuvend, referuar...

“Jam gati te vdes”- Deklarata e fortë e Vuçiç, kush po e kërcenon presidentin serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×