Pr.ligji/ Jo gjykim i shkurtuar për krimet ndaj të miturve dhe dhunë në familje

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria ka propozuar projektligjin për ndryshime në Kodin e Procedurës Penale të Republikës së Shqipërisë.

Në projektligjin e miratuar në mbledhjen e Këshillit të Ministrave parashikohet që personat të cilët kanë kryer krime ndaj të miturve dhe ata të akuzuar për dhunë në familje të mos kenë të drejtë për të kërkuar gjykim të shkurtuar.

Deri më tani kërkesa për gjykim të shkurtuar nuk i lejohet të akuzuarve për krime që dënohen me burgim të përjetshëm.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se i ka bërë të gjitha përgatitjet...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

Taksa turistike në Amsterdam pëson rritjen më të madhe në BE 

Amsterdami planifikon të rrisë taksën e një nate në 12.5 për qind të çmimit të një dhome hoteli, ndërsa pasagjerët në anijet turistike do...

TË FUNDIT

Milan Radoiçiç konfirmon pjesëmarrjen dhe organizimin e sulmit në Banjskë

Millan Radoiçiç e ka pranuar se ka qenë në fshatin Banjskë të Zveçanit më 24 shtator dhe se i ka bërë të gjitha përgatitjet...

Fillojnë procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante në SPAK

Prokuroria e Posaçme ka njoftuar se tashmë kanë nisur procedurat për plotësimin e 3 vendeve vakante. Këshilli i Lartë i Prokurorisë bën thirrje që të...

Taksa turistike në Amsterdam pëson rritjen më të madhe në BE 

Amsterdami planifikon të rrisë taksën e një nate në 12.5 për qind të çmimit të një dhome hoteli, ndërsa pasagjerët në anijet turistike do...

Lojërat e fatit, arrestohet pronari i një lokali në Maliq dhe një klient

2 persona janë arrestuar për shkak të veprimtarisë së paligjshme të lojërave të fatit. Njëri prej tyre ishte pronari i lokalit në të cilin realizoheshin...

Rama thirrje nga Berlini: Të përshpejtohet integrimi i Ballkanit Perëndimor në BE

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në forumin e ri ndërkombëtar “Berlin Global Dialogue” nga ku bëri thirrje për përshpejtimin e procesit të integrimit...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×