Protesta, Boçi: Të bëhemi së bashku për të çrrënjosur të keqen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti Luçiano Boçi është shprehur se protesta po zhvillohet kundër kryeministrit Edi Rama dhe kundër qeverisë së tij e jo kundër samitit BE-Ballkan Perëndimor që po mbahet këtë të martë në Tiranë.

Në një prononcim për Euronews Albania, Boçi theksoi se domethënia e protestës është që të bëhen bashkë dhe të çrrënjosin regjimin.

“Qëllimin e kemi thënë, s’është pro samitit, pro vendimet të tij. Jemi kundër Ramës, kundër regjimit të tij, kundër shpopullimit. Domethënia është të bëhemi së bashku, për të çrrënjosur të keqen. Po përcaktojmë agjendën. Është një protestë në shumë demensione.  Do protestojmë për lirinë e medias, me grabitjen e pronës publike, me portin e Durrësit. Shqiptarët nuk do të pranojnë  regjimin e vendosur.”- tha ai.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU: 

 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

Zv/kryeministrja Belinda Balluku i tha kreut të grupit parlamentar të  Partisë Demokratike, se ai është votuar si deputetet nga populli por u shërben interesave...

Arrestimi i Duros, distancohet Manastirliu: Përgjegjësia individuale, të hetohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë  të parë në lidhje me arrestimin për korrupsion të sekretares së përgjithshme të këtij institucioni,...

TË FUNDIT

Zbardhet shkaku i helmimit masiv në Bulqizë, një 64-vjeçar ndoti tubacionin e ujit

Është zbardhur nga AKU dhe policia shkaku i helmimit masiv të qytetarëve në zonën e Bulqizës ditën e shtunë. Sipas policisë shkak për helmimin është...

“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

Zv/kryeministrja Belinda Balluku i tha kreut të grupit parlamentar të  Partisë Demokratike, se ai është votuar si deputetet nga populli por u shërben interesave...

Arrestimi i Duros, distancohet Manastirliu: Përgjegjësia individuale, të hetohet

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar për herë  të parë në lidhje me arrestimin për korrupsion të sekretares së përgjithshme të këtij institucioni,...

“Të tregojmë pasurinë”- Basha: Vetingu i politikanëve të fillojë nga unë

Ish-kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar përmes një postimi në facebook në lidhje me takimin me të rinjtë dhe simpatizantët që ai...

Arrestimi i sekretares së MSH, Bardhi: Manastirliu të japë dorëheqjen

Kreu i Grupit Parlamentar i PD-së Gazment Bardhi i ka kërkuar ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu që të japë dorëheqjen pas arrestimit për korrupsion...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×