Protesta e 6 dhjetorit, kreu i Policisë së Shtetit takohet me përfaqësues të PD-së

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mëngjesin e së enjtes, drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku zhvilloi një takim me përfaqësues të Partisë Demokratike për protestën që pritet të zhvillohet më 6 dhjetor.

Në një komunikim për mediat, përfaqësuesi i PD-së Çlirim Gjata tha se protesta është e drejtë, kushtetuese e paqësore.

Më 25 nëntor, Policia e Shtetit refuzoi kërkesën e Sali Berishës për të zhvilluar protestë më 6 dhjetor, ditën kur në Tiranë organizohet samiti me liderët e BE.

- Advertisement -

Por Sali Berisha së bashku me kreun e Partisë së Lirisë, Ilir Meta janë shprehur të vendosur se protesta do të zhvillohet mesditën e 6 dhjetorit përballë Kryeministrisë.

Policia e Shtetit po përgatit teknikalitetet e fundit për planin e masave mbi Samitin e Bashkimit Europian që do të mbahet në Tiranë më 6 dhjetor.

Rreth 1500 efektivë pritet të jenë në terren, ndërsa akse të shumta rrugore do të bllokohen për kalimin e delegacioneve. Ndërkohë nuk do të mungojë edhe bllokimi i disa akseve rrugore.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

TË FUNDIT

EMRAT| Burri qëllon me thikë bashkëshorten në Korçë, shkak xhelozia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në lagjen numër 10 të qytetit të Korçës mbrëmjen e kësaj të diele, ku shtetasi Aleko Myrtollari ka...

Kritikuan Kurtin, Kryeziu-opozitës: Deklaratë e dëmshme, dialogun s’e do Vuçiç

Arbëreshë Kryeziu i quajti të dëmshme deklaratat e opozitës në Kosovë, të cilat po fajësojnë kryeministrin Kurti dhe po thonë se ai nuk e...

A ishte paralajmëruar tensioni në veri? Andoni: Është momenti i së vërtetës…

“Nuk është jashtë parashikimeve”, kështu tha gazetari Ben Andoni lidhur me situatën e tensionuar në veri të Kosovës. I ftuar në “Review” në Euronews Albania...

Kurti falenderon kryetarin e ngujuar: Po tregon qendresë shembullore për rend e ligj

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka shkruar se kryetari i komunës së Leposaviqit, Lulzim Hetemi, çdo ditë merr mesatarisht nga dhjetë kërkesa të ndryshme...

“Po pengon implementimin e marrëveshjes që firmosi vetë”, Lushaku kritikon Kurtin

Jehona Lushaku ishte këtë të diel e ftuar në një lidhje direkte për emisionin “Review” në Euronews Albania për të folur rreth tensioneve të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×