English

Protestuesit përplasen me policinë dhe djegin goma, bëhet gati autoboti me ujë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Protesta e opozitës para Parlamentit është përshkallëzuar rreth 1 orë pas nisjes së saj teksa protestuesit i kanë vënë flakën gomave të vendosura në 2 lokacione të ndryshme përballë sallës së seancave plenare.

- Advertisement -

Një grup protestuesish janë përplasur me policinë që ka krijuar një kordon, duke tentuar të hyjnë në sallën e kuvendit.

Gazetarët e Euronews Albania që po ndjekin protestën në terren kanë sjellë pamje të makinës më ujë të policisë që është bërë gati, me gjasë për të shpërndarë protestuesit nëse dhuna përshkallëzohet.

Edhe brenda sallës së parlamentit ku po zhvillohet seanca ka pasur herë pas herë tensione pasi deputetët e opozitës janë afruar pranë foltores dhe kanë debatuar me kryetaren Lindita Nikolla. Kjo e fundit ka përjashtuar nga seanca deputetin demokrat Flamur Noka për gjuhë “të pahijshme”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?