Provat për 21 janarin/ Artan Hoxha: Prokuroria duhet të vijë tek unë, jo e kundërta

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Artan Hoxha ka folur në Euronews Albania në lidhje me materialet e publikuara prej tij për 21 janarin, ku u vranë 4 persona në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.

I ftuar në emisionin Review, Hoxha tha se audion ku dëgjohet kreu i Gardës në atë kohë Ndrea Prendi, që të udhëzojë vartësit të mbajnë armët gati, nuk e ka çuar në prokurori pasi nuk ka besim te organi i akuzës.

Gjithashtu Hoxha shtoi se është detyrë e prokurorisë që të shkojë tek ai dhe të administrojë provën e publikuar.

- Advertisement -

“Unë e kam parë të arsyeshme të njoftoj familjarët. Së dyti kohët e fundit janë parë disa veprime që gazetarët përpara se të bëjnë një denoncim publik shkojnë në prokurori. Gazetarët nuk shkojnë në prokurori, prokuroria vjen te gazetarët. Detyra ime është të informoj publikun dhe t’i them cila është e vërteta. Me ligj organi i akuzës e ka që në momentin që bie në dijeni për një vepër penale, ai menjëherë merr masa dhe shkon merr materialet. Mua më kanë shoqëruar live dhe m’i kanë mbajtur 6-vite celularët, është prokurori që vjen të marrë provën. Deri tani nuk ka ardhur njeri. Kjo është arsyeja pse unë nuk e kam çuar në prokurori është e para se nuk kam besim, por e dyta se duhet të vijnë ata ta marrin”, tha Hoxha.

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër

Një 49-vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi ka tentuar që të korruptojë punonjësit e policisë rrugore në mënyrë që këto të fundit të mos...

“Kandidimi, nder dhe vlerësim!” Besjan Ajazi: Mbështetjen e PS do ta kthej në punë

Deputeti socialist  Besjan Ajazi do të lërë të hënën mandatin e deputetit në mënyrë që të vazhdojë punën e tij për fushatën elektorale. Ajazi...

Spahiu: Opozita shqiptare do bashkohet një ditë, por pa Sali Berishën

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se opozita shqiptare do të bashkohet një ditë por pa Sali Berishën. Në një intervistë për Euronews Albania ai nënvizoi...

TË FUNDIT

Tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë, arrestohet 49-vjeçari në Shkodër

Një 49-vjeçar është arrestuar në Shkodër pasi ka tentuar që të korruptojë punonjësit e policisë rrugore në mënyrë që këto të fundit të mos...

“Kandidimi, nder dhe vlerësim!” Besjan Ajazi: Mbështetjen e PS do ta kthej në punë

Deputeti socialist  Besjan Ajazi do të lërë të hënën mandatin e deputetit në mënyrë që të vazhdojë punën e tij për fushatën elektorale. Ajazi...

Spahiu: Opozita shqiptare do bashkohet një ditë, por pa Sali Berishën

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se opozita shqiptare do të bashkohet një ditë por pa Sali Berishën. Në një intervistë për Euronews Albania ai nënvizoi...

Përmbyset autobusi në Tiranë, plagosen tre pasagjerë (FOTO)

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” në Tiranë. Burime për Euronews Albania, bëjnë me dije se një autobus ka dalë...

Gazetari: Alibeaj ka frikë të futet në zgjedhje, e do Berishën si alibi për humbjen

Gazetari Gëzim Saliu tha se Alibeaj po kërkon të negociojë me grupin e Berishës për zgjedhjet në mënyrë që ta ketë atë si alibi...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×