English

PS nuk humbet kohë, mblidhet nesër komisioni anti-korrupsion

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nesër në orën 9.30 do të zhvillohet mblidhja e parë e komisionit antikorrupsion që u votua pak ditë më parë në parlament.

- Advertisement -

Komisioni i posacëm që ka drejtues deputetin socialist, Fatmir Xhafaj, do të zhvillojë mbledhjen e konstituimit.

Gazetarja e Euronews Albania, Eksiola Shehu, bën me dije se në këtë mbledhje janë ftuar edhe deputetët e opozitës që janë anëtarë të komisioneve përkatëse që janë pjesë e këtij komisioni.

Opozita e ka kundërshtuar këtë komision. Prezente në mbledhjen e parë do të jetë edhe kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla.

Më poshtë gjeni dhe listën e plotë të anëtarëve për Komisionin e Posaçëm të Kuvendit:

 • Fatmir Xhafaj kryetar                              (PS)
 • Klotida Bushka anëtare                           (PS)
 • Eduard Shalsi       anëtar                        (PS)
 • Etilda Gjonaj        anëtare                      (PS)
 • Evis Kushi        anëtare                         (PS)
 • Toni Gogu       anëtar                            (PS)
 • Jorida Tabaku anëtare                           (PD)
 • Dhurata Tyli      anëtare                        (PD)
 • Sorina Kote      anëtare                        (PD)
 • Flutura Açka anëtare                            (PD)
 • Anëtar                                                (PD)
 • Milva Ekonomi anëtare zëvendësues         (PS)
 • Erion Braçe anëtar zëvendësues              (PS)
 • anëtar zëvendësues                               (PD)
 • anëtar zëvendësues                              (PD)

Nënkryetar i Komisionit do të jetë njëri nga anëtarët përfaqësues të pakicës parlamentare.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?