English

Me 76 vota pro, miratohet rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga Partia Socialiste është miratuar me 76 vota pro në Kuvend.

- Advertisement -

Po ashtu Rezoluta mori dy vota kundër, të cilët ishin deputetët Agron Shehaj e Dashnor Sula dhe asnjë abstenim. Deputetët e opozitës nuk morën pjesë në votim.

Kjo rezolutë është kundërshtuar nga opozita, të cilët kanë deklaruar se është një tallje nga ana e qeverisë, e cila ka 11 vite në pushtet.

Më herët përfaqësues të Rithemelimit deklaruan se nuk mund të fshihet korrupsioni i qeverisë së kryeministrit Edi Rama përmes një rezolute.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?