Pse u zgjodh Tirana për Samitin e BE? Përgjigjet Charles Michel

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Presidenti i Këshillit Europian, Charles Michel ka treguar arsyet se përse u zgjodh Tirana vendi ku do të zhvillohej Samiti i BE-së.

Në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama dhe presidenten e Komisionit Evropian, Ursula Von der Leyen, Michel tha se Tirana ishte vendi i duhur.

Ai përgëzoi kryeministrin Rama dhe qeverinë shqiptare për organizimin e një eventi kaq madhështor në një kohë kaq të shkurtër.

- Advertisement -

“Përpara disa javësh u propozua të bëhej ky samit këtu deri në fund të vitit dhe Tirana dukej si vendi i duhur. Ju falënderoj se ishte mbresëlënëse si e organizuat këtë gjë në një kohë kaq të shkurtër. Nuk është kaq e lehtë, ne kemi përvoja të ndryshme”, tha Michel.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

I shpëtoi “zonës së vdekjes”, pamje nga gjetja e alpinistit, dridhej nga i ftohti

Një alpinist malajzan është gjetur  duke u dridhur ndërsa shtrëngonte fort një litar në zonën e malit Everest të njohur si “zona e vdekjes”,...

Më shumë se 142 persona janë ekzekutuar në Iran gjatë muajit maj

Grupi për të Drejtat e Njeriut në Iran thotë se të paktën 142 persona u ekzekutuan në Iran gjatë muajit maj, shifër kjo më...

Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçië, ka thënë se delegacioni i Kosovës nuk ka dashur të takohet me delegacionin serb në samitin e Komitetit Politik...

TË FUNDIT

I shpëtoi “zonës së vdekjes”, pamje nga gjetja e alpinistit, dridhej nga i ftohti

Një alpinist malajzan është gjetur  duke u dridhur ndërsa shtrëngonte fort një litar në zonën e malit Everest të njohur si “zona e vdekjes”,...

Më shumë se 142 persona janë ekzekutuar në Iran gjatë muajit maj

Grupi për të Drejtat e Njeriut në Iran thotë se të paktën 142 persona u ekzekutuan në Iran gjatë muajit maj, shifër kjo më...

Vuçiç: Delegacioni i Kosovës nuk pranoi të takohemi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçië, ka thënë se delegacioni i Kosovës nuk ka dashur të takohet me delegacionin serb në samitin e Komitetit Politik...

“Në kërkim të punëtorëve”, bizneset në Sarandë pa staf, dyfishohen kërkesat

Sezoni turistik në Sarandë sapo ka nisur dhe qyteti po mirëpret vizitorët e parë, por për subjektet që operojnë në këtë sektor po shfaqen...

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë takon Kurtin, në fokus të takimit situata në Veri

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier, ka zhvilluar ditën e sotme një bisedë me kryeministrin Albin Kurti. Pas takimit ai ka dalë...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×