Pse vjen Gabriel Escobar në Tiranë para zgjedhjeve? Gazetari Lita shpjegon arsyet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita ka komentuar vizitën e ndihmës sekretarit amerikan Gabriel Escobar në Tiranë në prag të fillimit të fushatës për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Në një intervistë për Euronews Alvania ai tha se Escobar jo pa qëllim ka zgjedhur datën 11-13 prill për të ardhur në vendin tonë pasi do të përcjellë mesazhe  për pastrimin e politikës nga elementët e kriminuar.

Më tej ai theksoi se zyrtari i lartë amerikan  do të bëjë një rideklaratë të asaj që bëri ambasadorja amerikane Yuri Kim pak ditë më parë.

- Advertisement -

“Ai vjen para datës 14 prill, kur nis zyrtarisht fushata zgjedhore dhe ato deklarata që ai ka për të thënë nuk mund të thuhen gjatë fushatës sepse do të quhej ndërhyrje në punët e brendshme të Shqipërisë dhe gjëra të tilla. Ai do të lëshoj mesazhet për pastrimin e politikës nga elementët e kriminuar. Pra do të jetë një rideklaratë që ka bërë Yuri Kim që nuk flet me mendjen e saj. Është e vërtetë që ajo pjesë e politikës shqiptare nuk po merr vesh me fjalë dhe kjo besoj nuk është në favorin e tyrr. Ne kemi parë kur lidershipit”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

TË FUNDIT

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq

Euronews Albania ka shkuar në Banjskë, aty ku mundi të intervistojë një serb i cili është martuar me një shqiptare dhe prej 16 vitesh...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Kjo është tokë shqiptare!

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×