Qëllohet me lëndë plasëse dhe tymuese Kryeministria, afrohet RENEA dhe FNSH

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Menjëherë pas përfundimit të fjalës së kreut të Partisë Demokratike Sali Berisha, protestuesit kanë goditur me tymuese dhe me lëndë plasëse Kryeministrinë.

Situata duket e qetë aktualisht, pasi nuk ka konfrontime mes protestuesve dhe policisë. Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA janë afruar në mbrojtje të godinës.

Pjesa më e madhe e protestuesve janë duke u larguar në dy pjesë. Një pjesë po zhvendoset drejt Ministrisë së Brendshme, ndërkohë që pjesa tjetër po shkon drejt rrugës së Elbasanit.

- Advertisement -

Duket se qytetarët po largohen qetësisht drejt banesave të tyre. Edhe ish-kreu i PD-së Berisha po largohet i shoqëruar nga truproja të shumta. Gazetarja Raziela Myslimaj bën me dije se ai po shkon drejt selisë së PD-së.

Në përfundim të protestës Berisha ftoi qytetarët për një tjetër protestë përballë Kuvendit gjatë seancës plenare të kësaj të hëne.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gërvalla: Po kërkojnë t’i vënë flakën Kosovës nga brenda, s’do të ndodhë

Për ministren e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i kryer...

Perëndimi kundër Serbisë| Britania dërgon “Tigrat”, Gjermania e irrituar me Vuçiç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan të premten Serbisë që të tërheq trupat ushtarake të vendosura në kufirin me Republikën e Kosovës. Koordinatori për...

Rrolling Stones pritet të dhurojë pasurinë marramendëse për bamirësi

Mick Jagger, Ylli i Rolling Stones ka deklaruar se grupi i rrokut mund të dhurojë 500 milionë dollarë për bamirësi. Shuma e parave do...

TË FUNDIT

Gërvalla: Po kërkojnë t’i vënë flakën Kosovës nga brenda, s’do të ndodhë

Për ministren e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, nuk ka dyshim se sulmi i 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit ishte akt i kryer...

Perëndimi kundër Serbisë| Britania dërgon “Tigrat”, Gjermania e irrituar me Vuçiç

Shtetet e Bashkuara të Amerikës i kërkuan të premten Serbisë që të tërheq trupat ushtarake të vendosura në kufirin me Republikën e Kosovës. Koordinatori për...

Rrolling Stones pritet të dhurojë pasurinë marramendëse për bamirësi

Mick Jagger, Ylli i Rolling Stones ka deklaruar se grupi i rrokut mund të dhurojë 500 milionë dollarë për bamirësi. Shuma e parave do...

Përballja e shekullit në boks, Usyk do të ndeshet me Fury

Një përballje historike dhe padyshim më e madhja në historinë e boksit botëror do të zhvillohet në fund të vitit, mes Oleksandër Usyk dhe...

Drejt zbardhjes vrasja e Tupac Shakur, arrestohet një nga autorët e dyshuar

Mëngjesin e së premtes është arrestuar Davis “Keffe D” Duane, një nga dëshmitarët e fundit të gjallë të sulmit fatal që çoi në vrasjen e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×