English

Qeveria e re në Mal të Zi! Nikollë Camaj: Çfarë fiton komuniteti shqiptar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nikollë Camaj, deputeti dhe drejtues i partisë Lidhja Demokratike e Shqiptarëve në Mal të Zi  ishte këtë të enjte i ftuar nënjë intervistë për Euronews Albania për të folur rreth qeverisë së re të zgjedhur në Malin e Zi.

- Advertisement -

Ai tha se nëse qeveria e re paraqet principe të pranueshme nga të gjithë atëherë nuk ka asnjë arsye që ajo të mos jetë një qeveri e qëndrueshme.

“Nëse principtet që janë të pranueshme për ne dhe për të tjerët në pakica, nuk shikoj diçka të keqe që të mos jetë një qeveri stabile.

Ne nuk mund të gjykojmë në bazë të emrave në bazë të kaluarës politike e cila ndoshta edhe e ka bërë një ilustrim të brendshëm dhe pranonin të bëjë ndryshime në raport në çështje fondamentale për ne sikurse janë integrimi i Malit të Zi, raportet me NATO-n me Shqipërinë dhe me Kosovën, atëherë unë nuk e shikoj se përse nuk ka mundësi të hapen dyer e të ulemi në tavolinë. Fakti që ftohen në tryezë si të barabartë, shkon në favor të Spajic”,-tha Nikollë Camaj.

Për të ndjekur kanalin e youtube të Euronews Albania KLIKO KËTU

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?