English

Qeveria jep 300 kredi të buta për punonjësit e administratës/ Kush do të përfitoj?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Qeveria Shqiptare ka vendosur të japë 300 kredi të buta me interes 0% për punonjësit e administratës publike, për vitin 2024.

- Advertisement -

Kreditë e buta do të ndahen si më poshtë:

  • 90 kredi për punonjësit e Ministrisë së Brendshme
  • 90 kredi për punonjësit e Ministrisë së Mbrojtjes
  • 30 kredi për punonjësit e Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural
  • 30 kredi për punonjësit e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit
  • 45 kredi për punonjësit e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale
  • 15 kredi për punonjësit e Ministrisë së Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit

 

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?