English

​Radman: NATO të angazhohet më fuqishëm në Ballkanin Perëndimor

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shefi i diplomacisë kroate, Gordan Gërliç Radman mbrëmë para takimit joformal të NATO-s në Berlin apeloi se Aleanca duhet të angazhohet në mënyrë më të fuqishme në Ballkanin Perëndimor.

- Advertisement -

“Duhet një angazhim më i fuqishëm i NATO-s në Evropën Juglindore dhe në Ballkanin Perëndimor kur bëhet fjalë për demokraci dhe të gjitha proceset e tjera reformuese në këto vende, theksoi Gërliq Radman.

Ai u përqendrua në krizën në Bosnjë e Hercegovinë dhe nevojën e ndryshimit të ligjit zgjedhor, që duhet të rregullojnë barazinë e tre popujve në pajtim me Marrëveshjen e Dejtonit dhe të Parisit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×