English

RAJONI

Mediat në Malin e Zi: Ish-Presidenti Gjukanoviç u informua se do i bënin atentat

Ish-presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviç, ka njoftuar autoritetet kompetente malazeze se ka marrë informacione se ndaj tij po përgatitet një atentat. Lajmin e...

TË TJERA

TË FUNDIT

MË TË SHIKUARAT

KOSOVA

MAQEDONIA E VERIUT

MË SHUMË NGA RAJONI

Në kërkim të energjisë bërthamore, Serbia në udhëkryq mes Kinës, Rusisë e Perëndimit

Serbia po punon për t’i dhënë fund ndalimit shumëvjeçar të ndërtimit të centraleve bërthamore në territorin e vet, e shtyrë nga nevoja për shumëllojshmëri...

O’Brien për Kosovën: Ka të drejtë të mbrojë territorin e saj si çdo vend tjetër

Këtë javë, Ndihmës Sekretari O'Brien foli për mbështetjen e SHBA-së për tranzicionin e Forcave të Sigurisë së Kosovës në një forcë mbrojtëse territoriale multi-etnike,...

Debat publik në Serbi për mundësitë e përdorimit të energjisë bërthamore

Pesë ministri në Serbi nënshkruan të mërkurën një memorandum mirëkuptimi në fushën e aplikimit të energjisë bërthamore, bashkë me 20 institucione dhe institute shkencore-akademike,...

Kamberi e 2 deputetë çojnë rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë në Kuvendin serb

Deputeti shqiptar i Luginës së Preshevës, Shaip Kamberi, dhe dy kolegë të tij përfaqësues SDA të Sanxhakut, Ahmedin Shkrijel e Selma Kuçeviç kanë depozituar...