Rama dhe Veliaj po mbajnë peng PS-në me paratë e inceneratorëve, thotë Këlliçi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Edi Rama dhe Erion Veliaj po mbajnë peng Partinë Socialiste me paratë e inceneratorëve.

Kështu u shpreh deputeti demokrat, Belind Këlliçi gjatë fjalës së tij në protestën e sotme, të thirrur nga Partia Demokratike.

Sipas tij, ata fshihen edhe pas Komitetit të Ekspertëve dhe Bordit të Transparencës.

- Advertisement -

“Kjo bandë e cila sot është në krye të qeverisë, është dhe pronarja e vërtetë e inceneratorëve, ata janë ndërtuesit e vërtetë të kullave. Investitorët strategjiikë janë ata të dy, Edi Rama dhe Erion Veliaj. Nuk ka fare komitet ekspertësh dhe as bord çmimesh. Janë këta të dy të cilët e kanë blerë peng Partinë Socialiste me paratë e lejeve të ndërtimit dhe po e mbajnë sot peng me paratë e inceneratorëve” theksoi Këlliçi.

Sipas tij, kryeministri Edi Rama ka frikë nga qytetarët ndaj ai nuk ndodhet në godinën e Kryeministrisë.

Këlliçi shtoi se Shqipëria e vërtetë ka aromën e varfërisë dhe nuk është ajo që propagandohet nga qeveria.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×