“Rama është frikacak”, Vasili: Ky parlament nuk duhet të vazhdojë më

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili thotë se parlamenti nuk duhet të vazhdojë më punën, pasi sipas tij, është vënë në shërbim të kryeministrit Edi Rama.

Në një deklaratë për mediat pas mbarimit të seancës plenare, Petrit Vasili u shpreh se Rama është frikacak, ndaj ai erdhi në fund të punimeve dhe iu shmang opozitës.

“Një manipulim shumë të rëndë kundra Kushtetutës dhe kundra funksionimit të parlamentit, për mos ngritjen e Komisionit Hetimor. Të gjitha pretendimet, janë vetëm mashtrim, deri në ditën që ligji i Komisioneve Hetimore është në fuqi, është ai dhe vetëm ai që rregullon punën dhe gjithçka është në funksion të frikës së tmerrshme të Edi Ramës.

- Advertisement -

Iu shmang dhe iu fshehparlamentit dhe u shfaq në sekondën e fundit. Të gjitha alibitë për Komisionet Hetimore janë vetëm mashtrim. Përfundimisht, ky parlament nuk meriton të vazhdojë më punën, sepse thjesht po bën të pamundurën që të kalojnë hajdutëritë e radhës”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

TË FUNDIT

Lejoi filmin nga Kosova, serbët arrestojnë drejtorin e Kulturës në Bujanoc

Policia serbe ka ndaluar ditën e djeshme drejtorin e Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc të Serbisë, Jetmir Ismailin, dhe producentin Gani Veseli pasi ky institucion...

Muralja e Lionel Messit në Tiranë, jehonë në mediat ndërkombëtare

Njëra anë e konviktit për studentët e Mjekësisë në Tiranë është mbuluar nga muralja e Lionel Messit. The Associated Press” shkruan se piktori argjentinas Maximiliano...

Qëlloi me armë në ajër pas konfliktit me të riun në Berat, arrestohet 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia e Beratit pasi qëlloi me armë zjarri pas konfliktit fizik me një 25-vjeçar. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Berat,...

Pse SHBA e sulmoi ashpër Albin Kurtin? Ish-këshilltari i Xhinxhiç rendit arsyet

Ivan Vejvoda, këshilltar i ish-kryeministrit të Serbisë Xhinxhiç tha në një intervistë për emisionin Balkan Talks në Euronews Albania se plani gjerman ofruar Kosovës...

Dronët rusë vrasin tre civilë në Odesa

Tre civilë u vranë gjatë një sulmi rus me dronë në qytetin Odesa të Detit të Zi në orët e para të së shtunës...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×