Rama në 9 vjet s’ka bërë asnjë kallëzim ndaj Berishës, thotë Braho

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi, Ledio Braho thotë se SPAK mund të nisë hetime për ish-kryeministrin Berisha jo vetëm përmes kallëzimit por edhe të ndërmarrë hetim kryesisht për faktet që njihen.

Braho tha se SHBA në shpalljen ‘non grata’ të Berishës për korrupsion dhe minimin e demokracisë por nuk janë cituar fakte penale.

Juristi tha se kryeministri Rama ndonëse i bën thirrje SPAK për hetimin e Berishës në 9 vite qeverisje nuk ka bërë asnjë kallëzim kundër ish-Kryeministrit.

- Advertisement -

Sipas Brahos në momentin që nuk ka asnjë kallëzim nuk mund t’ia faturojë SPAK-ut mos hetimin.

“Nuk janë përmendur ngjarje konkrete. SPAK që të nisë hetim për Berishës duhet të ketë fakt penal. Në këtë rast jam dakord me drejtuesin Kraja, ku Rama ka 9 vite në pushtet dhe mund të bënte audit për veprimtarin e qeverisë Berisha dhe mund të bënte kallëzim penal për të gjitha shkeljet”, tha Braho.

Ai shtoi se deklarimet e Ramës janë bërë të gjitha në aktivitete të PS dhe e gjitha thotë se duket si presion poliitk.

LEXONI GJITHASHTU:

 

 1 COMMENT

  1. “Juristi, Ledio Braho thotë se SPAK mund të nisë hetime për ish-kryeministrin Berisha jo vetëm përmes kallëzimit por edhe të ndërmarrë hetim kryesisht për faktet që njihen.” – Per fakte qe njihen, kjo eshte ceshtja…. Para shume kohesh (kur SPAK ishte krijuar), nje televizion beri nje dokumentar te gjate mbi ceshtjen e terreneve sportive Partizani. Cfare ka bere SPAK per kete ceshtje qe eshte bere publike? Ne mos per Saliun, disa ministra duhet ti hetoje per firmat qe kane vene.
    Te mos fshihemi mbas fjaleve dhe “e lagu, se lagu” por ajo qe bie ne sy eshte se SPAK nuk ka “kellqe” te hetoje Saliun dhe njerezit e tij. Ka gjetur qe nuk i pengojne punen nga krahu tjeter (qeveria aktuale) dhe po bejne detyren duke i quajtur edhe suksese. Suksese jane por Shqiptaret po presin pak me shume se nje arke peshk. Lerini fjalet e Rames se asnje gje nuk ka bere qe te ndiheni te kercenuar… si nuk bete nje deklarate kunder Berishes dhe Metes qe ju ka ngeluar goja kundra SPAK ne cdo dite te javes. Me thoni nje deklarate te SPAK qe te ankohet kundra Berishes/Metes/Kryemadhit per jashtqitjet qe nxjerrin nga goja cdo dite kundra SPAK?!
    Per ta permbledhur ne menyre popullore, SPAK-ut i shkon shume shprehja: “Skane c’i bejne gomarit dhe i bien samarit”

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

TË FUNDIT

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...

Deputetja Dhori: PD nuk po bën asnjë analizë për humbjen, s’ka reflektim

Deputetja e PD-së, Ilda Dhori komentoi situatën në opozitë pas humbjes në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë për Euronews Albania, Dhori theksoi...

Humbën rrugën ndërsa eksploronin Pogradecin, gjenden 5 turistët çekë

Policia e Pogradecit u shkoi në ndihmë 5 turistëve çekë, të cilët kishin humbur rrugën, duke eksploruar zonën e Jollës. Ditën e sotme, një grup...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×