Rama në Gjermani, çfarë pritet të diskutojë me kancelarin Sholc

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama nis zyrtarisht vizitën dyditore në Gjermani. Gazetarja e “Euronews Albania”, Eksiola Shehu, raportoi nga Berlini se Rama do të takohet mesditën e sotme në orën 12:30 me kryebashkiaken e qytetit, Franziska Giffey.

Më pas, rreth orës 15:20, do të zhvillohet takimi i kryeministrit Rama me Presidentin e Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier.

Kreu i qeverisë do të ketë edhe një takim me kancelarin Olaf Sholc, që pritet të zgjasë 15 minuta. Pas këtij takimi, do të mbahet një konferencë e përbashkët në Bundestag.

- Advertisement -

Pjesë e diskutimeve, do të jetë integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian, bashkëpunimi midis dy vendeve si dhe lufta në Ukrainë.

Gjatë vizitës kryeministri shoqërohet nga Taulant Balla, Delina Ibrahimaj, Elisa Spiropali dhe Arbjan Mazniku.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Çuçi ndan lajmin: Do të dixhitalizojmë shërbimet edhe në qeverisjen vendore

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS evidentoi dixhitalizimin e shërbimeve qeveritate si një...

Të ruash traditën me fanatizëm, 5 gra ndërtojnë një qendër për produktet artizanale

Në Voskopojë 5 gra kanë ndërtuar një qendër për produktet artizanale. Biznesi ka arritur jo vetëm të sigurojë të ardhura, por dhe të kthehet në një...

“Fluturon” gjeli i detit, fermerët: Kanë shumë shpenzime

Me festat e dhjetorit, vijnë dhe rritjet e çmimeve. Gjeli i detit, produkti që nuk mungon në asnjë tryezë, do të kushtojnë në shtrenjtë...

TË FUNDIT

Çuçi ndan lajmin: Do të dixhitalizojmë shërbimet edhe në qeverisjen vendore

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, gjatë fjalës së mbajtur në Kongresin e PS evidentoi dixhitalizimin e shërbimeve qeveritate si një...

Të ruash traditën me fanatizëm, 5 gra ndërtojnë një qendër për produktet artizanale

Në Voskopojë 5 gra kanë ndërtuar një qendër për produktet artizanale. Biznesi ka arritur jo vetëm të sigurojë të ardhura, por dhe të kthehet në një...

“Fluturon” gjeli i detit, fermerët: Kanë shumë shpenzime

Me festat e dhjetorit, vijnë dhe rritjet e çmimeve. Gjeli i detit, produkti që nuk mungon në asnjë tryezë, do të kushtojnë në shtrenjtë...

“Morën 20 mijë € në lokal”, Lala: Babai i Liridonës më tha do dalin krime të mëdha

Gazetarja Klodjana Lala tha në një intervistë për Euronews Albania se Prokuroria e Kosovës duhet të hetojë burimin e pasurisë së Naim Murselit, njeriu...

Shpenzimet për lodra fëmijësh, këtë vit erdhi mall me vlerë 13 milionë euro

Lodrat e fëmijëve që kanë ardhur këtë vit në Shqipëri kushtojnë 13 milionë euro. Ato janë importuar kryesisht nga Kina, Greqia e Italia. Tregu i...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×