English

Rama në krahë të Blinken: Çelësat e shtëpisë sonë janë të sigurt me ju

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një konferencë të përbashkët për mediat me sekretarin amerikan të Shtetit, Anthony Blinken, i cili po zhvillon një vizitë në Tiranë.

- Advertisement -

Në fjalën e tij, Rama i uroi mirëseardhjen Blinkenit me shprehjen “shtëpia e shqiptarit është e mikut dhe e Zotit”.

Po ashtu, gjatë fjalës së tij Rama tha se ‘çelësat’ e shtëpisë sonë, Shqipërisë, janë të sigurta me SHBA-të dhe Blinken.

“Sot ne iu mirëpresim dhe urojmë që marrëdhënia jonë të vijojë. Shumë nga pronarët e piramidës do të donin të ishin sot këtu. Çelësat e mbretërisë sonë janë në duar të sigurta me ju. Ne iu urojmë mirëseardhjen.

Ashtu si shprehja e famshme, shtëpia e shqiptarit i përket Zotit dhe mikut. Çelësat e shtëpisë sonë janë shumë të sigurta me ju. Ne jemi në vend të parë përsa i përket dedikimit tonë dhe nuk jemi aq të mërzitshëm sa mund të jenë vendet e tjera”, tha Rama.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?