English

Rama takim me rektorët e universiteteve publike

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me rektorët e universiteteve publike dhe jopublike paraditen e së martës.

- Advertisement -

Takimi ka në fokus diskutimin mbi procesin e rankimit të institucioneve të arsimit të lartë.

Prej disa javësh, pedagogët e universiteteve publike janë në protestë për të kërkuar rritje të pagës me 50% brenda dy viteve.

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur pedagogëve duke thënë se do të ketë një rritje prej 7% të pagës, por pjesa tjetër do të lihet në vendimmarrjen e universiteteve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?