Rama vizitë 2-ditore në Athinë, çel ekspozitën me piktura dhe takon klasën politike

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri Rama ndodhet këtë fillim jave në Athinë për një vizitë dy ditore.

Pasditen e kësaj të hëne kreu i qeverisë shqiptare do të çel ekspozitën e tij me piktura ku do të marrë pjesë edhe homologu i tij grek, Mitsotakis. Takimi do të pasohet edhe nga një darkë pune.

Të martën, Rama do të takohet me kryetarin e kuvendit dhe presidenten e vendit. Ende nuk janë bërë publike temat e diskutimit mes kryeministrit shqiptar dhe zyrtarëve grek.

- Advertisement -

Një nga çështjet që lidh dy vendet është edhe marrëveshja për detin, ku palët kanë rënë dakord që ta dërgojnë atë në gjykatën ndërkombëtare të Hagës.

Në Athinë, Rama do të marrë pjesë edhe në forumin ekonomik të Delphit.

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

DVP Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar "Loading", pas 1 muaji hetime me metoda proaktive. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim,...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

TË FUNDIT

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

DVP Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar "Loading", pas 1 muaji hetime me metoda proaktive. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim,...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Dodit vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×