Reagimet pas vendimit të Alibeajt, deputetët e PD: Arbitrar dhe i pakuptimtë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vendimi i Alibeajt për të përjashtuar 4 deputetë nga grupi parlamentar demokrat ka shkaktuar reagime të forta. Janë disa deputetë që kanë reaguar për këtë vendim përmes rrjeteve sociale, por edhe në deklarata për mediet.

Edi Paloka e cilësoi këtë vendim si një heqje të maskës së Alibeajt që tregoi se punon për Ramën.

“Ky akt nuk di çfarë emri t’i vë, është vendim më se i turpshëm me një mungesë totale dinjiteti nga ai zotëria, por edhe politikisht është heqja përfundimtare e maskave”, tha Paloka.

- Advertisement -

Me tone të ashpra reagoi për këtë vendim edhe Ferdinand Xhaferraj, që theksoi se nuk ka pasur asgjë me deputetët e tjerë.

“Tregon për maskaradën e këtij vendimi, unë jam marrë dhe do vazhdoj të merrem me qeverinë, ka kolegë të tjerë që duan të merren brenda opozitës, kjo flet shumë për ta”,  u shpreh Xhaferraj.

Ndërsa deputetja e Divjakës, Ilda Dhori në një intervistë në Euronews Albania tha se vendimi i Alibeajt është i pakuptimtë që i shërben veç përçarjes më tej të PD.

“Qartësisht është një vendim që si përket grupit të PD, por ndoshta vendim i një numri të kufizuar deputetësh, që është arbitrar dhe i pakuptimtë në këtë situatë ku ndodhemi sot”, tha deputetja e PD.

Përveç ndarjes në dy palë, ditët e fundit janë vënë re disa deputetë që janë shfaqur si të distancuar dhe me qëndrime të pavarura nga të dyja palët.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

TË FUNDIT

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×