English

Rënia e pëlqyeshmërisë për PS në prill, Deda: Zhgënjim nga premtimet elektorale

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Everest Deda komentoi gjetjet e Barometrit në Euronews Albania lidhur me pëlqyeshmërinë për partitë politike dhe liderët në 3 muajt e fundit.

- Advertisement -

Sipas tij, sondazhet tregojnë se PS identifikohet me Ramën dhe Rama me PS.

“Në muajin prill Rama ka kulmuar me premtimet për rritje pagash dhe pensionet dhe megjithatë në prill edhe PS dhe Rama janë në rënie. Muaji prill ka qenë kur Rama ka dalë me ekipin e tij, me rikonfirmimin e kryetarëve në pjesën më të madh të bashkive dhe kjo mund të ketë ndikuar negativisht. Rënia lidhet edhe me premtimet elektorale; njerëzit janë të mbingopur me premtime në kohë fushate ndaj ka mosbesim”, tha gazetari.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?