English

“Rikthimi i Abrashit, zhgënjyes”-Gazetari: Mund të kishte futur Cikalleshin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Kristi Sejtllari ishte këtë të shtunë i ftuar në “Review” në Euronews Albania për të folur rreth përfaqësimit që Shqipëria do të ketë Euro 2024.

- Advertisement -

Sipas tij në skuadrën që do të na përfaqësojë në Kampionatin Europian të futbollit që do të zhvillohet në Gjermani mund të ishin edhe tre emra të tjerë.

“Lënia jashtë e tre lojtarëve, Sokol Cikleshit, Myerto Zunit dhe Keisi Bares që kanë qenë prej vitesh pjesë e kombëtares. Edhe pse në eliminatoret e fundit, Bare ka dhënë një kontribut të vogël, nuk ka luajtur shumë. Uzuni 50 me 50 dhe Cikaleshi ka qenë sulmuesi kryesor.

Besoj se mund të kishte vend të paktën për Çikaleshin dhe për Uzunin. Janë shtuar forcat mbrojtëse, por për shembull Abrashi, rikthimi i tiij ëhstë pak zhgënjyes”,-tha Sejtllari.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?