English

“Nuk ngopemi kurrë…” Përfaqësuesi i FSHF: Po bëhet punë vetëmohuese me skuadrën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ardi Behari nga Federata Shqiptare e Futbollit ishte këtë të shtunë i ftuar në “Review” në Euronews Albania, ku tha se shqiptarët kanë treguar se janë popull i vështirë dhe mosbesues.

- Advertisement -

Kombëtarja Shqiptare do të shkojë pas pak ditësh në Kampionatin Europian të Futbollit që do të zhvillohet në Gjermani dhe për të arritur këtë, Sipas Beharit është dashur një punë e gjatë dhe vetëmohuese e të gjithë ekipit të FSHF.

“Ne jemi shumë të vështirë si shqiptarë. Unë mendoj se kjo fushatë eleminatore që ishte një nga kulmet e futbollit shqiptar edhe pse në fillimet e saj ishim skeptik, thamë nuk e dimë nëse do ia dalim.

Në saj të një pune të pamatë që ka bërë stafi dhe e gjithë FSHF u arrit në këto rezultate hap pas hapi, me një punë vetëmohuese dhe duke i mbajtur njerëzit me këmbë në tokë. Deri sa na çuan te ajo që dukej e paimagjinueshme në fillim, te ky kualifikim i cili nuk qe rastësot, por ishte një kualifikim i bindshëm”,-tha Behari.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?