saimir korreshi

Korreshi: Berisha, Basha e Alibeaj mos të kandidojnë më, koha për bashkim

Deputeti i PD-së Saimir Korreshi është shprehur se Sali Berisha, Enkelejd Alibeaj dhe Lulzim Basha nuk duhet të kanidojnë më për...

“Alibeaj s’ishte i shitur te Rama”,Korreshi: Me Berishën ka pasur gjithnjë konflikte

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi tha se Enkelejd Alibeaj, i cili dha dorëheqjen këtë të mërkurë nga detyra si kryetar...

Korreshi: Mbështes kandidatin e Berishës, por votoj këshillin e PD-së

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi tha për Euronews Albania se në këto zgjedhje vendore, ai ka mbështetur gjatë fushatës kandidatët...

Deputeti i PD: Mbështesim kandidatët e PD për këshillin, por jo Berisha-Meta

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi, i ftuar në Euronews Albania ka komntuar këtë të premte nisjen e fushatës elektorale. Ai ka...

“Keni lozur me opozitën”, Korreshi: Rama të japë shpjegime për çështjen McGonigal

Deputeti i Partisë Demokratike Saimir Korreshi, tha se kryeministri Edi Rama duhet t’i përgjigjet kërkesës së opozitës dhe të shkojë në...

A ka ende përpjekje për një bashkim të PD-së? Flet deputeti demokrat

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi thotë se ka tentativa mes dy grupimeve të kësaj force politike, për të arritur bashkimin. Në...

Përjashtimi i deputetëve nga Kuvendi, Korreshi: S’ia mbyllin dot gojën opozitës

Sekretariati për Procedurat, Votimet dhe Etikën në Kuvend me tre vota pro e dy kundër përjashtoi për 10 ditë nga seancat...

’25 mijë lekë në ditë’, Korreshi për tarifën në Divjakë: Po luajnë me njerëzit

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi deklaroi se vendosja e tarifës për të hyrë në Parkun e Divjakës, po bëhet me...

‘Protestë masive’, Korreshi: Të mos i zhgënjejmë demokratët me problemet në parti

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi e ka cilësuar si masive protestën e sotme të opozitës. Në emisionin "Review" në Euronews Albania,...

Sulmi kibernetik, Korreshi: Miliona euro për ruajtjen e sistemeve, tendera abuzivë

Deputeti i Partisë Demokratike, Saimir Korreshi thotë se sulmet kibernetike treguan se miliona euro që qeveria shpenzoi për ruajtjen e sistemeve...