English

Riorganizohet Rithemelimi, kush janë emrat që do të drejtojnë 4 rajonet

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryesia e Rithemelimit ka vendosur përmes një mbledhjeje të mbajtur këtë të martë dhe mbi mënyrën e organizimit të kësaj force politike.

- Advertisement -

Kryesia vendosi ndarjen në 4 rajone, të cilat do të koordinojnë akzionin opozitar në rang vendi në bashkëpunim me Sekretarin për Organizimin, Ervin Mallori.

Drejtuesit e këtyre rajoneve do të jenë:

1-Gaz Spahija

2- Klevis Balliu

3-Aurel bylykbashi

4-Arben qirjako

Organizimi nënkupton protestat dhe aksione të tjera të cilat do të jenë pjesë e strategjisë së re të aksionit opozitar të Rithemelimit.

Riorganizimi i partisë vjen në një kohë ku që prej 30 dhjetorit, kryetari i saj Sali Berisha ndodhet në “Arrest shtëpi” me një vendim të GJKKO, për përfshirjen në çështjen “Partizani”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?