RMV-ja voton sot propozimin francez, protestuesit në çadra para Kuvendit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Parlamenti në Maqedoninë e Veriut voton sot propozimin francez per hapjen e negociatave. Deputetëve do t’u drejtohet me nje mesazh edhe presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen, ndërsa opozita ka paralajmëruar protesta para Kuvendit.

Ndërkaq, një pjesë e protestuesve pas manifestimit të mbrëmshëm, kanë ngritur çadra para Kuvendit.

Ata kaluan natën jashtë para Parlamentit, ku do të protestohet ashtu siç ka ndodhur disa ditë me radhë.

- Advertisement -

Ministri i Brendshëm, Oliver Spasovski ka deklaruar se ka të dhëna se do të ketë dhunë gjatë protestës së sotme.

“Kemi informacione dhe të dhëna për atë se çfarë po përgatisin, në çfarë mënyre po organizohen grupe të caktuara, ndryshimin e strategjive të tyre e të tjera, për këtë arsye kemi përgatitur planin që do të garantojë siguri për qytetarët”, u shpreh Spasovski.

Lidhur me reagimin e Ambasadës së Federatës Ruse në Shkup mbi deklaratat e Spasovskit dhe presidentit Stevo Pendarovski për ndërhyrjen e agjentëve rusë në nxitjen e protestave, Spasovski tha askush nuk do të lejohet të ndërhyjë në vendimet mbi të ardhmen e vendit.

LEXONI GJITHASHTU

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

TË FUNDIT

E dashura që tradhtoi agjentin e FBI

Ish-e dashura e ish-zyrtarit të lartë të FBI, Charles McGonigal, Allison Guerriero, është ajo që ka ngritur në këmbë FBI dhe ka bërë që...

Mbi 50 të vdekur në dy aksidente në Pakistan

Më shumë se 50 persona kanë humbur jetën të dielën në dy aksidente të ndara në Pakistan. Të paktën 41 persona humbën jetën kur një...

SHBA-BE kërcënojnë Kurtin: O paqe e përhershme, o kthim pas për Kosovën

Albanian Post ka siguruar një dokument disafaqësh që shpjegon me një gjuhë tejet të drejtpërdrejtë, ndarë në sektorë dhe pika konkrete, se çfarë saktësisht...

“Serbia njeh së shpejti Kosovën!” Ja kur arrihet marrëveshja përfundimtare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti nuk e sheh të nevojshëm krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe, por është i gatshëm për të...

Vrasja e të riut me ngjyrë nga policia rikthen protestat në SHBA

Një ditë pasi autoritetet e Memfisit publikuan videon që implikon katër oficerë policie në rrahjen brutale të një djali me ngjyrë Tire Nichols, valët e...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×