English

Roland Lami: Këlliçi ka vetëm rritje, e penalizon partia

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Roland Lami tha për “Barometri” në Euronews Albania se Belind Këlliçi ka rritje, por çfarë e penalizon është partia.

- Advertisement -

Ai vuri në dukje, referuar dhe matjeve të sondazheve, se rritja e Këlliçit nuk përputhet me rritjen e partisë me të cilën ai garon.

“Nëse te zoti Këlliçi vërehet një lloj besimi që ai merr te dy kampet, te Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike, ose te gjithë hambari i votave të Partisë Demokratike, ndërsa kur vjen momenti për subjektet politike nuk reflektohet kjo lloj energjie pozitive. Do të thotë që zoti Këlliçi në këtë garë sjell element pozitiv që janë falë cilësive, mënyrës së organizimit të fushatës,” – u shpreh Lami.

Sipas gazetarit, rritja e Këlliçit që prej fillimit të fushatës e deri në prag të zgjedhjeve të 14 majit, të çon në konkluzionin se kjo nuk është një fushatë e ideuar keq.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×