English

Rrëzimi i avionit në Kiev, Xhaçka: Zemrat dhe lutjet tona janë me Ukrainën

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka reaguar në lidhje me rrëzimin e avionit në Kiev, ku humbi jetën ministri i Brendshëm të Ukrainës, Denis Monastyrsky, si dhe zyrtarëve të tjerë të lartë e civilë.

- Advertisement -

Përmes një postimi në Tëitter, Xhaçka shpreh ngushëllimet për qeverinë, popullin e Ukrainës, si dhe familjarët e viktameve për ndarjen nga jeta të njerëzve të dashur.

“Ngushëllime të sinqerta e të përzemërta për qeverinë dhe popullin e Ukrainës, pas humbjes tragjike të jetëve të Ministrit të Brendshëm Denys Monastyrsky, zyrtarëve të tjerë dhe civilëve, përfshirë fëmijë pas rrëzimit të helikopterit në afërsi të Kiev.

Zemrat dhe lutjet tona shkojnë për popullin e Ukrainës”, shkruan Xhaçka në Twitter.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×