English

Rrumbullaku në Shkodër, RENEA ‘blindon’ zonën në kërkim të autorëve të plagosjes

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia dhe forcat speciale RENEA kanë “blinduar” Shkodrën, pas plagosjes së dy personave gjatë mbrëmjes së sotme, për të bërë të mundur identifikimin dhe arrestimin a autorëve.

- Advertisement -

Po ashtu, në Shkodër ka shkuar edhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamed Rrumbullaku, për të inkurajuar forcat e Policisë.

Përmes një njoftimi, Policia bën të ditur se shënjestër e sulmit ka qenë 30-vjeçari Gjergj Ndërshtiqa, por si pasojë e të shtënave është plagosur edhe kunati i tij, 28-vjeçari Gjon Nika, student i Akademisë së Sigurisë.

Po ashtu, shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të zonës, për kapjen e autorëve, në afërsi të vendit të ngjarjes, kanë konstatuar duke u djegur një automjet tip “Renault”, i cili dyshohet se është përdorur nga autorët.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 19:30, në afërsi të një lokali në fshatin Grudë e Re, është qëlluar me armë zjarri shtetasi Gjon Nika, rreth 30 vjeç. Si pasojë e të shtënave është plagosur edhe kunati i tij, shtetasi Gjergj Ndërshtiqa, 28 vjeç, student në Akademinë e Sigurisë. Të dy këta shtetas janë transportuar në spital, për ndihmë mjekësore.

Në drejtim të vendit të ngjarjes janë nisur shërbimet e Policisë, drejtuesit e Drejtorisë Vendore të Policisë dhe të Komisariatit të Policisë Shkodër.

Në ndihmë të Policisë vendore janë nisur disa grupe të Forcës Kombëtare të Sigurisë dhe të RENEA-s, si dhe specialistë nga Departamenti i Policisë Kriminale në Policinë e Shtetit.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit të zonës, për kapjen e autorëve, në afërsi të vendit të ngjarjes, kanë konstatuar duke u djegur një automjet tip “Renault”, i cili dyshohet se është përdorur nga autorët.

Grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe identifikimin e autorit.

Pas sqarimit të rrethanave të ngjarjes dhe në përfundim të veprimeve të para, do të ketë informacion më të detajuar për këtë rast.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?