English

Rusia pretendon se ka rrëzuar raketa dhe dron mbi Belgorod

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministria ruse e mbrojtjes ka thënë se sistemet e saj të mbrojtjes ajrore kanë shkatërruar shtatë raketa dhe dy drone mbi rajonin jugperëndimor të Belgorod.

- Advertisement -

Ajo akuzoi Ukrainën për kryerjen e sulmit duke përdorur raketa Vampire të prodhimit çek.

Të njëjtat raketa u përdorën në sulmet vdekjeprurëse në Belgorod në dhjetor, tha Rusia.

Guvernatori i Belgorodit Vyacheslav Gladkov tha se dy persona ishin plagosur. Rajoni është sulmuar shpesh nga Ukraina në përgjigje të pushtimit të Rusisë.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×