“Sa para paguhesh zoti Bardhi?”, Balluku akuzon kreun e grupit parlamentar të PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zv/kryeministrja, njëherash ministre e Infrastrukturës dhe energjeritkës, Belinda Balluku i tha kryetarit të grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi se ai është votuar si deputetet nga populli por u shërben interesave individuale të kompanive private, pasi sipas saj ajo paguhet prej tyre.

Sipas saj ai ka çuar në gjykatë çështje dhe ka ngritur akuza për çshtje që sipas saj bien ndesh me interesat publike.

“Do ju duhet ca vite që ta kuptoni se jeni rritur me idenë se drejtësia është në dorën e autokratit, babait tuaj spiritual, por jo, në rastin  tonë nuk është. Drejtësia për shkak të reformës që ka bërë Partia Socialiste dhe jo ju, është një pushtet i pavarur që merr vendimet e saj. Kam një pyetje zoti Bardhi, ti çështjet i ke çuar në SPAK dhe do vendosin ato.

- Advertisement -

Kam një pyetje ti që vihesh në dispozicion pasi je zgjedhur me votat e popullit që t’i shërbesh interesave individuale të kompanive duke çuar në Gjykatë Kushtetuese çështje që bien ndesh me interesin e publikut, sa para paguhesh zoti Bardhi?”-tha Belinda Balluku duke ju kundërpërgjigjur deklaratave të bëra më herët nga Gazment Bardhi.

“E shoh që nuk po rrini rehat në karriget tuaja, ju e ndihmoni drejtësinë duke rrëfyer rastet në kabintetet tuaja. Zonja ministre si ka mundësi që heshtët për rastin e korrupsionit të zëvendëses tuaj. Do ishte në nderin tuaj të jepni dorëheqjen e të tregoni me fakte që nuk jeni bërë pis. E humbët këtë shans”, -tha Bardhi.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ministri serb i Mbrojtjes: Çangazhim, jo tërheqje e trupave nga kufiri me Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes Millosh Vuçeviç, ka folur në lidhje tërheqjen e ushtrisë serbe nga kufiri me Kosovën. Vuçeviç ka deklaruar këtë të enjte se...

Lirimi i Milan Radoiçit, flet avokati: Nuk ka kryer vepra penale, s’ka asnjë provë

Milan Radoiçiç i cili pranoi të ishte qenë në krye të grupit kriminal i cili sulmoi policinë e Kosovës në afërsi të manastirit të...

Nisin hetimet për aksidentin tragjik në Itali, mes viktimave dhe të sapolindur

Italia është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një aksident tragjik që ndodhi në Mestre të Venecias, ku një autobus ra nga mbikalimi i Vempës...

TË FUNDIT

Ministri serb i Mbrojtjes: Çangazhim, jo tërheqje e trupave nga kufiri me Kosovën

Ministri serb i Mbrojtjes Millosh Vuçeviç, ka folur në lidhje tërheqjen e ushtrisë serbe nga kufiri me Kosovën. Vuçeviç ka deklaruar këtë të enjte se...

Lirimi i Milan Radoiçit, flet avokati: Nuk ka kryer vepra penale, s’ka asnjë provë

Milan Radoiçiç i cili pranoi të ishte qenë në krye të grupit kriminal i cili sulmoi policinë e Kosovës në afërsi të manastirit të...

Nisin hetimet për aksidentin tragjik në Itali, mes viktimave dhe të sapolindur

Italia është tronditur mbrëmjen e djeshme nga një aksident tragjik që ndodhi në Mestre të Venecias, ku një autobus ra nga mbikalimi i Vempës...

Balla parlajmëron një tjetër aksion: Kemi të dhëna nga Europol, policë të përfshirë

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, paralajmëroi një tjetër aksion kundër krimit të organizuar në Shqipëri, ku në bazë të informacioneve të ardhura nga jashtë...

Serbia liron Radoiçiçin, i ndalohet të shkojë në Kosovë

Milan Radoiçiç, i cili pranoi se ishte kreu i grupit terrorist që sulmoi policinë e Kosovës në veri ku për pasojë mbeti i vrarë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×