English

Salianji: Partia Demokratike zyrtare do të tretet, e ka marrë peng Basha

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salianji, komenti nga ambientete e jashtme të parlamentit situatën në Partinë Demokratike zyrtare, pas tensioneve në mbledhjen e Kryesisë.

- Advertisement -

Salianji deklaroi se Partia Demokratike nuk është më një parti, por përfaqëson interesat e ish-kryatarit Lulzim Basha, i cili nuk u tërhoq asnjëherë nga drejtimi.

Salianji nënvizoi se është për të ardhur keq si ajo parti do të tretet së bashku me njeriun që e mban peng përmes logos.

“Intersat ekonomike dhe private kanë bërë që Partia Demokratike e vulës të mos ketë më parti. Nëse nuk do të ishte dhuna apo shantzahi ndaj deputetëve dhe ju gazetarëve, ajo ngjarje do të ishte si një sherr në lagje pa asnjë kuptim politik. Ndodhin sherre në lagje mes të dehurve në mënyrë të shpeshtë.

Nuk është parti politike për fat të keq më. Vëmendjen e merr pasi aty ka deputetët të dalë nga lista e PD. Aty është vetëm një njeri që e ka marrë peng, ish-kryetari nuk është dorëhequr, u detyrua të tërhiqej për shkak të presionit që i bëmë ne dhe deputetët në atë periudhë. Vazhdon ta mbajë atë parti dhe do të tretet bashkë me partinë dhe logon”, tha Salianji.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×