Alibeaj: Në mbledhjen e kryesisë pati fjalë jo dhunë, ndjesë gazetarëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti Enkelejd Alibeaj është shprehur se PD duhet të marrë formën e funksionimit të saj.

Në një deklaratë për mediat para hyrjes në Kuvend, ai theksoi se në mbledhjen e Kryesisë së PD dy ditë më parë nuk ka pasur dhunë por vetëm fjalë.

Mes tjerash theksoi se kryetar do të jetë ai që do të votojnë demokratët

- Advertisement -

“Nuk ka pasur asnjë dhunë, ka pasur fjalë. Nëse secili prej jush është ndjerë i fyer apo në një situatë jo normale ju kërkoj ndjesë. Keni të drejtën tuaj për të thënë gjithçka çfarë keni. Por do ju kërkoja të nxirrni atë se çfarë është problem kryesor. Mbledhjes e Kryesisë duhet të bëhen në privatësi, por përsa kohë zhvillimet në PD janë çështje publike, po e them dhe unë opinionin tim. Do duhet një orë e më parë që PD të marrë formën e saj të funksionimit të saj. Kjo do të thotë se zgjatja e drejtimit të saj me kryetar të komanduar nuk ishte….

Mbështes një parti me rregulla statutore demokratike, me pushtete të ndara, me pushtete që kontrollojnë kryetarin. Ne kemi qenë në një situatë jo normale, shumë nga strukturat tona janë gjymtuara. Ka një moment që duhet ta fillojmë ta ndërtojmë, ta ndërtojmë në mënyrë optimale. Demokratët janë, anëtarësia është. Kërkohet një rindërtim i PD-së. Kryetar do të jetë ai që do të votojnë demokratët. Ka të drejtën për të kandiduar kushdo. Ta vlerësojnë ata nëse Basha do të jetë në krye të PD-së apo jo. Pse nuk keni besim ju tek vlerësimi dhe opinioni i demokratëve. Kosto për Shqipërinë është se ky vend nuk po shkëputet dot nga historia 30 vjeçare”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

TË FUNDIT

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...

Merr flakë në lëvizje autobusi me pasagjerë në Elbasan, dyshimet e para

Merr flakë një autobus me pasagjerë në hyrjen perëndimore te qytetit të Elbasanit. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Ndërhyrja e zjarrfikëses ka bërë të...

EMRI/ Me propozim të Manjës, emërohet drejtori i përgjithshëm i Shërbimit të Provës

Me propozim të Ministrit të Drejtësisë, z. Ulsi Manja, Këshilli i Ministrave në mbledhjen e pasdites ka emëruar z. Klevis Qose, Drejtor të Përgjithshëm...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×