English

Sarandë| Arrestohet pronari i Benzit me të cilin u aksidentuan rëndë 3 të mitur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e së martës në Sarandë. 3 të mitur, njëri prej tyre që drejtonte mjetin janë transportuar me urgjencë drejt Traumës në Tiranë për shkak të lëndimeve serioze.

- Advertisement -

Burime nga policia e Sarandës kanë konfirmuar për Euronews Albania se 41-vjeçari, Orest Kalo është arrestuar. Ai ishte pronari i mjetit tip Benz që u mor nga 14-vjeçari Orges Kalo, i cili do të ndiqet penalisht pasi drejtonte mjetin pa patentë.

Sipas mjekëve, F.H., 13 vjeç dhe O.K., 14 vjeç u dërguan me ambulancë drejt Traumës, ndërsa A.D., 14 vjeç, i aksidentuar më rëndë se të tjerët u nis me helikopter për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?