“S’e bëjmë dot fajtor”, gazetari: Berisha humbi 1 bashki, Basha gjithë ato

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Elkier Bushkolaj tha në një intervistë për Euronews Albania se nuk mund të bëhet përgjegjës drejtpërdrejtë Berisha për humbjen në Kukës.

Sipas tij Basha humbi më shumë se 1 bashki dhe prapë nuk e bëri njeri përgjegjës, kështu që gazetari ishte i mendimit se përgjegjësia për humbjen duhet ndarë mes të gjithëve.

“Kukësi është një mesazh i qartë së pari për opozitën. Kam vënë re që ka një artikulim sikur opozitën e bëjnë monopol të zotit Berisha. Zoti Berisha është kreu i grupimit më të madh opozitar, por nuk është përgjegjësi kryesor për humbjen e Emri Vatës. Përgjegjës për humbjen e Emri Vatës, për mua është gjithë faktori opozitar. Është e pamundur që ti të akuzosh për përgjegjës direkt kryetarin e partisë për një njësi vendore. A duhet të ketë përgjegjësi për humbjen në Kukës? Absolutisht që duhet të ketë përgjegjësi për humbjen në Kukës nga gjithë struktura përgjegjëse që ka qenë në Kukës dhe ka marrë përsipër organizimin e fushatës, qoftë deputeti, qoftë kush ka qenë drejtues i fushatës, qoftë zoti Noka. Absolutisht duhet të ketë një përgjegjësi, por që të shkohet direkt fajin e ka Berisha, nuk besoj se është korrekte kjo. Basha humbi gjithë ato zgjedhje dhe në fund të ditës nuk ishte Basha i vetmi fajtor për humbjen e atyre zgjedhjeve,” – u shpreh Bushkolaj.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×