Sefa: E gjithë infrastruktura e PD-së në 47 bashki ka qenë në funksion të BF

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Partia Demokratike zyrtare ka vendosur në dispozicion të kandidatëve të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, të gjithë infrastrukturën e PD-së për zgjedhjet në 47 bashki. Kështu deklaroi përfaqësuesi ligjior i PD-së, Indrit Sefa në një intervistë për Euronews Albania.

Sefa theksoi se infrastruktuar zgjedhore e PD-së, përfshirë numëruesit, anëtarët e KZAZ-ve dhe vëzhguesit u është vënë e gjitha në dispozicion kandidatëve të primareve dhe askush nuk mund ta mohojë këtë fakt.

“Në 47 bashki merrni pyesni të gjithë kandidatët dhe të thotë një se nuk kemi pasur komisionerë. Të dalë Igli Cara sot dhe të thotë se nuk kishte komisionerë, të dalë Luçiano Boçi dhe të thotë se nuk kemi pasur komisionerë. Të dalë Bardh Spahia dhe të thotë që nuk kam pasur komisionerë.

- Advertisement -

Kanë pasur në dispozicion të gjithën infrastrukturën e Partisë Demokratike nga fillimi deri në fund. Kanë qenë numërues, komisionerë dhe anëtarë të KZAZ-ve që i kanë caktuar ata. I kanë caktuar kandidatët me miratimin e degës lokale dhe me dijeninë time. Unë kam pasur dijeni dhe kanë bërë shumë mirë për të ndihmuar opozitën për sa kohë Partia Demokratike nuk garonte në 47 bashki. Të dalin kandidatët dhe ta pohojnë, me gojën e tyre që nuk kanë pasur numërues apo vëzhgues. Kanë pasur të gjithë infrastrukturën e PD-së në 47 bashki, ta jap me garanci të plotë”, tha Sefa.

 

LEXO GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Aksident në “Elbasan-Librazhd”, 6 të plagosur, mes tyre një i mitur

6 persona janë plagosur në një aksident të shënuar të premten në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”. Policia tha se ngjarja ndodhi në fshatin Xibrakë, ku automjeti...

“Më parë paguaje të gjitha hallkat”- Tela: Si jepet ryshfeti në kupolën qeverisëse

Gazetari Andi Tela është shprehur se ka ndryshuar mënyra e të bërit korrupsion në Shqipëri, gjatë viteve të fundit. Komentet Tela i bëri në “Barometri”...

Shtrenjtohen dekorimet e fundvitit, ekspertët: Rritje me 30% nga një vit më parë

Festave të fundvitit po i kushtet një rëndësi mjaftë e veçantë nga viti në vit. familjet shqiptare tashmë nuk e vënë fokusin vetëm tek...

TË FUNDIT

Aksident në “Elbasan-Librazhd”, 6 të plagosur, mes tyre një i mitur

6 persona janë plagosur në një aksident të shënuar të premten në aksin rrugor “Elbasan-Librazhd”. Policia tha se ngjarja ndodhi në fshatin Xibrakë, ku automjeti...

“Më parë paguaje të gjitha hallkat”- Tela: Si jepet ryshfeti në kupolën qeverisëse

Gazetari Andi Tela është shprehur se ka ndryshuar mënyra e të bërit korrupsion në Shqipëri, gjatë viteve të fundit. Komentet Tela i bëri në “Barometri”...

Shtrenjtohen dekorimet e fundvitit, ekspertët: Rritje me 30% nga një vit më parë

Festave të fundvitit po i kushtet një rëndësi mjaftë e veçantë nga viti në vit. familjet shqiptare tashmë nuk e vënë fokusin vetëm tek...

Basha uron Ditën e Rinisë nga Senati Amerikan: Shqipëria do të bëhet!

Kryedemokrati Lulzim Basha ka uruar ditën e rinisë përmes një videomesazhi nga Senati Amerikan, teksa ndodhet në SHBA në një vizitë zyrtare. Në fjalën e...

Nga 21 janari te puna e SPAK, mesazhet e Ramës për drejtësinë e re në Kongresin e PS

Kryeministri Edi Rama tha në Kongresin e PS se reforma e suksesshme në Drejtësi është bërë vetëm falë PS dhe qeverisjes së majtë. Sipas Ramës,...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×