“S’është peshk që shkon pas rrjedhës”, Dritan Hila përplaset me Luçiano Boçin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Dritan Hila dhe nënkryetari i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi kanë debatuar në lidhje me situatën aktuale brenda kësaj force politike.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Hila tha se fraksioni i Enkelejd Alibeajt ka shumicën e deputetëve dhe se nuk do të ketë bashkim të PD-së.

Sipas tij, Berisha nuk është nga ai lloj peshku që shkon pas rrjedhës.

- Advertisement -

“Berisha ka vetinë, që ku është Berisha, është kreu i tavolinës. Edhe pse ka një numër të vogël deputetësh. 1/3 i ka Berisha, 2/3 i ka grupi tjetër. Shumicën e ka fraksioni i Alibeajt. Janë dy fraksione që po luftojnë aty. Nuk mendoj se do ketë një bashkim, Berisha nuk është nga ai lloj peshku që shkon pas rrjedhës”, u shpreh ai.

Ndërsa, Boçi nënvizoi se grupi që mbështet Berishën është më i madh në numër.

“Të bëj një vërejtje. Nuk është ky ballafaqim. Nëse ballafaqojmë numrat, ata kanë një grup, të mos futemi në kurthin e numrave’, theksoi Boçi.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×