“S’është takuar kurrë me të infiltruarin”, avokati i Belerit: Do ankimojmë vendimin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati i Fredi Belerit tha për mediat se vendimi i marrë këtë të hënë nga Gjykata e Posaçme e Apelit për të lënë në fuqi vendimin “Arrest me Burg” Fredi Belerin dhe për Pandeli Kokaveshin do të ankimohet, pasi sipas tij, nuk ka dyshime të arsyeshme dhe prova të mjaftueshme për këtë vendim.

Gjithashtu avokati foli edhe në lidhje me pretendimet se Beleri ka takuar një të infiltruar të policisë duke thënë se nuk është aspak e vërtetë.

“Fredi Beleri kërkoi vetëm drejtësi nga gjykata duke mos e pranuar dyshimin që ë3hstë ngritur për të. Nesër sipas vendimit që u dha do të shtrojmë ankimin në gjykatën e apelit, ne pretendojmë se nuk ka dyshim të arsyeshëm. Nuk është takuar asnjëherë më të infiltruarin dhe listën e emrave policisë ia ka dhënë po i infiltruari sepse nuk është gjetur kjo listë”,-tha avokati.

- Advertisement -

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×