English

Sherri me armë para lokalit në Greqi, dalin pamjet ku shqiptari plagosi 3 të rinjtë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së shtunës, ku pas një sherri banal kanë mbetur të plagosur tre të rinjë nga Kreta në Greqi dhe autorët mësohet të jenë shqiptarë.

- Advertisement -

Fillimisht palët u konfliktuan për arsye banale dhe ishte një prej viktimave që goditi fillimisht me shpullë njërin prej autorëve, në këtë moment njëri nga shqiptarët 37-vjeçari Nardi Ismat Idrishti nxori një pistoletë dhe gjakëftotë qëlloi mbi grupin e të rinjve që po konfliktoheshin.

Plumbat goditën tre të rinjtë, dy prej të cilëve janë vëllezër. Ata janë në gjendje të rëndë në një spital të Athinës. Një kamerë sigurie ka fiksuar momentin e përleshjes ku duket momenti që autori qëllon mbi viktimat. Kliko këtu për të parë videon.

Deri më tani është bërë e mundur kapja e njërit prej autorëve, 33-vjeçari shqiptar Emiliano Jakupi është shprehur para policisë se nuk e dinte që 37-v jeçari ishte i armatosur e që do hapte zjarr ndaj tre të rinjve grek.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?