“Shishe me alkool dhe abuzimi seksual”, dëshmia e shoqes së 22-vjeçares keniane

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Dritan Laci tha në emisionin Now në Euronews Albania se shoqja e 22-vjeçares keniane Joy Ayoko e cila humbi jetën disa ditë më parë pasi u dhunua në Tiranë, dhe një nga të dyshuarat për ngjarjen, ka dhënë dëshmi kontradiktore në polici.

Sipas dëshmisë së dhënë prej saj, Joy ishte e frustruar për shkak të një abuzimi seksual në të shkuarë ndaj konumonte shumë alkool.

“Telefonata e të ëmës me Joy natën e ngjarjes, tregon se ajo nuk ka parë asgjë anormale në dhomë, kurse në dëshminë e shoqes së dhomës, Emili, e cila është edhe një nga të dyshuarat kryesore për ngjarjen thuhej se në dhomë kishte alkool, madje aty thuhet se Joy ishte e frustruar për shkak të së shkuarës në Kenia për shkak të një abuzimi seksual, ndaj konsumonte shpesh alkool në sasi të mëdha. Kur Emili është kthyer në mëngjes, dhoma ishte e rregullt, veç faktit që Joy kishte lënë çelësin në derë dhe celularin, pra gjithçka bie në kundërshtim me dëshminë  e saj më herët”, tha gazetari.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×