English

Shisnin drogë, arrestohen dy të rinj nga Saranda në Portin e Durrësit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dy të rinj janë arrestuar në flagrancë nga policia e Durrësit me akuzën e shitjes së lëndëve narkotike.

- Advertisement -

Në kuadër të operacionit Tempulli u vunë në pranga shtetasit Luan Shehu dhe Stilian Rakipi, të dy banues në Sarandë.

“Shërbimet e Policisë kanë ndaluar në afërsi të portit të Durrësit, një automjet me të cilin qarkullonin shtetasit S. R. dhe L. Sh. Gjatë kontrollit në automjet dhe kontrollit fizik ndaj këtyre shtetasve, shërbimet e Policisë kanë gjetur doza të lëndës së dyshuar narkotike kanabis gati për shitje dhe një mjet prerës (thikë). Dozat e kanabisit dhe mjeti prerës (thikë) u sekuestruan në cilësinë e provës materiale”, bëri me dije policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?