English

Shkaktoi aksidentin me dy të plagosur të Kryeministria, lihet në burg 21-vjeçari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Apelit të Juridiksionit të Përgjithshëm, vendosi lëndien në burg të 21-vjeçarit Jorgaq Thengjilli, i cili më datë 5 nëntor shkaktoi aksidentin me dy të plagosur pranë Kryeministrisë.

- Advertisement -

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë e vlerësoi si të ligjshëm masën e arrestit në flagrancë të personit nën hetim dhe e la në fuqi atë.

Çështja në apel u shqyrtua mbi bazën e ankimit të bërë nga Jorgaqi, i cili kërkoi ndryshimin pjesërisht  të vendimit caktimin e një mase sigurimi më të butë si atë të “Arrestit ne shtëpi”, “Detyrimit për tu paraqitur në policinë gjyqësore” ose “Ndalimin e daljes jashtë shteti”.

Siç shihet dhe nga pamjet e publikuara nga Euronews Albania dy të rinjtë po kalonin në trotuar, kur në një moment ata goditen nga një makinë me shpejtësi tej normave të lejuara.

Djali shihet teksa goditet nga mjeti, por fatmirësisht ringrihet në këmbë pa dëmtime. Sakaq goca nuk është kapur nga pamjet, por ajo ndodhej në vendin ku rrezja e goditjes ishte më e madhe duke i shkaktuar lëndime të shumta.

Thëngjilli është personi që shihet në video teksa shtrihet në trotuar duke vendosur duart mbi kokë, pas aksidentit.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?