Shkarkimi i Nikollës i kalon kuvendit, Çupi: U prezantua vetëm raporti i PS

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nisma e opozitës për shkarkimin e kryeparlamentares Lindita Nikolla do të kalojë për votim në seancë e Kuvendit. Krahas raportit të opozitës, deputetë do të votojnë dhe raportin e hartuar nga mazhoranca ku kundërshtojnë shkarkimin.

Në mbledhjen e këshillit të legjislacionit këtë të premte ishte vetëm mazhoranca ajo që prezantoi raportin e saj lidhur me pretendimet dhe kërkesën e 28 deputetëve të PD-së, për të shkarkuar kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Gazmend Bardhi si relator dhe përfaqësues I opozitës, nuk mundi të prezantonte raportin që më pas do t’i përcillet kuvendit për votim, pasi vetëm 2 ditë më parë ai dhe 8 deputetë të tjerë u përjashtuan me 10 ditë.

- Advertisement -

Vendim të cilin deputetja demokrate dhurata Çupi, e cilësoi si të mirëmenduar për të pamundësuar prezantimin e raportit të opozitës.

Ndërsa deputeti Saimir Korreshi e sfidoi mazhorancën me protestën e së shtunës.

Dy raportet, të PS dhe PD, lidhur me kërkesën për shkarkimin e Lindita Nikollës nga posti i kryetares së parlamentit do të kalojë në seancë plenare për t’u votuar me shumicë të thjeshtë votash.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i...

Dita e Çlirimit, Begaj uron shqiptarët: Nderim përjetë atyre që na dhuruan lirinë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka uruar shqiptarët për ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazi-fashistë. Përmes një reagimi në Facebook, Begaj shpreh nderim...

TË FUNDIT

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...

Suedia pret që Turqia të ratifikojë “brenda javësh” pranimin në NATO

Turqia i ka thënë Suedisë se pret që të ratifikojë brenda javësh pranimin e Stokholmit në aleancën ushtarake perëndimore të NATO-s, tha ministri i...

Dita e Çlirimit, Begaj uron shqiptarët: Nderim përjetë atyre që na dhuruan lirinë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ka uruar shqiptarët për ditën e Çlirimit të vendit nga pushtuesit nazi-fashistë. Përmes një reagimi në Facebook, Begaj shpreh nderim...

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Ish kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë. Ish-kryebashkiaku i akuzuar për "shkelje të barazisë në tendera" dhë "shpërdorim të detyrës"...

Incidenti për skulpturat antike, Mitsotakis: Nuk ndikon në marrëdhëniet me Britaninë

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis tha të mërkurën se anulimi i takimit të tij me kryeministrin britanik Rishi Sunak ishte thjesht një incident, dhe...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×