Shpërthen ish-deputeti: Xhupi i një ministri kushton sa 5-vite rrogë e një mësuesi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Gerdi Bogdani, foli në studion e Euronews në lidhje me aferën McGonigal dhe pagesën prej 225 mijë euro që ai mori nga Agron Neza.

Bogdani tha se skeptikët të cilët nuk e besojnë që ish-zyrtari i FBI-së nuk është korruptuar nga kryeministri Rama, le të shohin veshjet e zyrtarëve për të parë nivelin e korrupsionit në qeveri.

Ai theksoi se ka ministra të cilëve një xhup iu kushton sa 5 vite rrogë e një mësuesi.

- Advertisement -

“Nuk po marim 225 mijë euro që mori McGonigal, marrim 400 mijë eurot e Alda Klosit te tubi i sobës. Nuk po marrim milionat e Arben Ahmetaj por marrim këpucët e sekretarëve të ministrive. E kupton që në këtë qeveri, këpucët dhe atletet e një sekretarjeje të qeverisë bëjnë sa rroga 1-vjeçare e një mësuesi apo një infermiereje. Xhupi i një ministri bën sa 4-5 vite rrogë të një mësuesi ose një infermiereje.

Nëse nuk janë të qartë për ato 225 mijë eurot që ka marrë McGonigal në ambientet e restorantit atëherë ja ku i keni provat”, tha Bogdani.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Dioqeza e Rashkës - Prizrenit e ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku ka mbetur i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës,...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

TË FUNDIT

Reagon Kisha Ortodoke serbe: Persona të armatosur po lëvizin nëpër manastir

Dioqeza e Rashkës - Prizrenit e ka dënuar sulmin ndaj Policisë së Kosovës, ku ka mbetur i vrarë një zyrtar i Policisë së Kosovës,...

Gazetari: Rama çoi në Kukës “artilerinë e rëndë të veriut”, si po përplasen klanet

Gazetari Andrea Danglli në një intervistë për Euronews Albania skanoi zgjedhjet e pjesshme për Bashkinë Kukës. I pyetur nga Thimi Samarxhi, se si ai e...

Me uniforma dhe autoblinda, Kurti nxjerr fotot: Po sulmojnë policinë, kërkojnë luftë

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ndodhi vrasja e policit të Kosovës sot. Në fotografi shihen persona të...

“Kambana më e madhe e alarmit deri sot”, Rama reagon për vrasjen e policit në Veri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vrasjes së efektivit të policisë në veri të Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Rama e cilëson vrasjen e...

Kurti: 30 persona me uniforma e të armatosur rëndë vijojnë të sulmojnë policinë tonë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë në konferencë për media se e diela është ditë e rëndë për Kosovën. “Vrasja e tij (zyrtarit policor)...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×